Lingo24

Home

To menu | To search

Home › Zastosowanie podnośników koszowych

Zastosowanie podnośników koszowych

, 20:56 - Permalink

Produkcja filmowa kojarzy nam siebie głównie z planem filmowym, kamerami i konstrukcjami naśladującymi scenariuszową rzeczywistość. Od czasu do czasu w brukowcach wyłaniają się zdjęcia z realizacji scen w mieście, czy przyczep służących aktorom za garderoby. Jednak stworzenie filmu jest o wiele bardziej złożonym interesem. Chcąc mu się bardziej przyjrzeć, należy zwrócić uwagę na rzecz jego kwestii technicznych. Bez specjalistycznego oprzyrządowania nie powstało by bowiem żadne dzieło filmowe. Dzisiaj przedstawiamy kilka realizacyjnych faktów ze świata filmu!

Realizacja filmu często wiąże się z koniecznością realizowania szeregu czynności na wysokościach. Pomyślmy chociażby montaż scenografii czy sceny kręcone z górnej perspektywy. Sprzętem, który umożliwia tego typu prace są podnośniki koszowe. Te urządzenia bardzo ułatwiają pracę profesjonalistów filmowych. Podnośniki koszowe wykorzystywane są do wspomnianego wcześniej montażu czy też demontażu scenografii. Dzięki nim można również urzeczywistniać wyjątkowe ujęcia.

Ale to nie wszystko kaskaderskie sceny w których aktor jest na dużej wysokości, są też wspomagane przez wynajęcie podnośnika koszowego. Niejednokrotnie okazuje się, że za pomocą wyspecjalizowanych kamer czy dronów nie udaje się nakręcić tak dobrej jakości materiału filmowego, jak przy użyciu podnośników koszowych. W ostatnim okresie kręcąc jeden z polskich seriali we Wrocławiu, użyto podnośnika koszowego w celu naświetlenia pomieszczeń. Polegało to na montowaniu silnych lamp na podnośniku naświetlając sceny od zewnątrz..


Zobacz:
Niedrogie latanie poza czasem letnim
Praca zwyżek koszowych
Jak pozbyć się napisów z elewacji?
Zabytki zamościa opis
Ceny nieruchomości we Wrocławiu idą w górę
Jakie wybrać mieszkanie