Lingo24

Home

To menu | To search

Home › Zabytki zamościa opis

Zabytki zamościa opis

, 10:13 - Permalink

Jest zachwycającym miastem, które swoimi zabytkami może oczarować każdego.

Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po terenie Krosna? Jakimi zabytkami zadziwia turystów jedno z ciekawszych miast na terenie tak ciekawego regionu, jak Podkarpacie? Chociaż dla wielu turystów Krosno to głównie wspaniały rynek a także pobliska huta szkła, w trakcie wycieczki po tym ośrodku miejskim można zobaczyć znacznie więcej ciekawych zabytków.

Choć mało kto zdaje sobie z tego sprawę, na terenie Krosna można się spotkać z bardzo interesującym zabytkiem drewnianego budownictwa. Jest nim wzniesiony z drewna kościół filialny pw.

św.

Wojciecha.

Co warto wiedzieć na temat tego niezwykłego zabytku drewnianego budownictwa? Kościół filialny pw.

św.

Wojciecha w Krośnie to jeden z bardziej intrygujących zabytków, jakimi może się pochwalić Podkarpacie. Jest to niezwykle interesujący przykład drewnianego budownictwa, który pochodzi z XV wieku. Swój obecny wygląd kościół ten zawdzięcza przebudowie z początków XX stulecia. Na uwagę zasługuje sylwetka tej świątyni oraz historyczny charakter, którym do dziś zachwyca ten zabytek. Kto w czasie wycieczki po okolicy Krosna zajrzy do środka tej budowli, ten będzie mógł zobaczyć wiele ciekawych zabytków sztuki sakralnej. Obok dzieł sztuki utrzymanych w stylu barokowym można tu podziwiać kilka zachowanych dzieł sztuki z czasu średniowiecza. Najcenniejszym skarbem jest tu rzeźba z XV wieku, przedstawiająca św. Wojciecha.

Uwagę turystów przyciąga tu również manierystyczna rzeźba Matki Bożej Niepokalanie Poczętej. Tak interesujące zabytki sprawiają, że świątynia ta stała się ciekawym punktem w programie niejednej wycieczki po Krośnie i jego okolicy.

Warto podkreślić, że na terenie Krosna czeka na krajoznawców wiele zabytków, którym warto poświęcić swój czas.

Kto znajdzie w porę tanie noclegi na terenie Krosna, ten będzie mógł spokojnie odkrywać najcenniejsze atrakcje tego ośrodka turystycznego..
: Szkolenia pracowników metody