Lingo24

Home

To menu | To search

Home › Niedrogie latanie poza czasem letnim

Niedrogie latanie poza czasem letnim

, 08:07 - Permalink

Współcześnie żyjący Polacy mają szansę zwiedzić niemalże każdy zakątek Ziemi, a co najistotniejsze, nie dotyczy tojedynie najbogatszych obywateli.

Odkąd niedrogie linie lotnicze zagościły u nas, możemy niedrogo podróżować w obrębie Europy a nawet dalej. Pewnie, że aby znaleźć najlepsze oferty trzeba wiedzieć jak szukać, oraz decydować się na wycieczkę w odpowiednim terminie. W zależności od kraju, który pragniemy zwiedzić, inny miesiąc będzie najciekawszy w kwestii temperatury. Lecz wtenczas, ceny za hotel czy samolot będą o wiele droższe, gdyż najwięcej turystów wówczas przybywa.Idealnym przykładem będzie Izrael – w momencie naszej wiosny temperatura tam jest najlepsza, bez deszczu i męczących upałów. Jeżeli jednak pragniesz tam się wybrać za przysłowiowy grosz, okazyjne loty znajdziesz jesienią. Co prawda zwiedzanie Ziemi Świętej będzie zakłócane opadami, ale mimo to temperatura jest o wiele wyższa niż w Polsce.

Również Barcelona, jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez Polaków, może być niedroga. Lotniczy bilet w najpopularniejszym sezonie wakacyjnym kosztuje nawet 1000 złotych w dwie strony. Kwota ta jednak znacznie się zmniejsza w okresie jesiennym, gdy możemy się tam udać już za sto złotych. A Barcelona posiada łagodniejszy klimat, nawet w listopadzie zobaczymy tam dużo słońca. Poza tym bez skwaru zwiedzanie będzie milsze. Także osoby pragnące polecieć do USA powinny wziąć pod uwagę sezon. Do Los Angeles, legendarnego miejska, należy wybrać się w lutym, kiedy to lot bezpośredni z Europy kosztuje mniej, niż lot do Nowego Jorku w czerwcu lub we wrześniu. Wiele osób z Polski, które pragną odwiedzić Kalifornię chętnie rezerwują ten czas, bowiem jest to sezon spokojniejszy, z mniejszą ilością turystów. Jeśli podróżowanie to dla ciebie znacznie więcej, niż opalanie się nad morzem, latanie poza gorącym sezonem powinno cię zaciekawić. Bowiem znane miejsca, jak Izrael czy Barcelona, najczęściej odwiedzane są w miesiącach gorących, co znacznie zawyża cenę lotów. Dlatego warto zobaczyć te miejsca w chłodniejszych okresach, kiedy to na spokojnie wszystko zobaczymy..