Lingo24

Home

To menu | To search

Home › Jak wybrać dobre mieszkanie

Jak wybrać dobre mieszkanie

, 13:50 - Permalink

Postanowienie o kupnie lokalu, dla wielu osób należy do znaczących zdarzeń w życiu. Nic w tym dziwnego, w końcu wiąże się to z bardzo sporą odpowiedzialnością. Jak nie mamy zapewnionego wkładu własnego, z reguły zaciągamy wieloletni kredyt.

Jak wybrać apartament tak żeby posłużyło ono przez lata? Nasza redakcja spróbuje się z zmierzyć!

Spora część młodych osób mając w planach nabycie pionierskiego mieszkanka kieruje się podstawowymi zasadami: po pierwsze blisko śródmieścia, po drugie mały metraż.

Niestety takowe myślenie może okazać się błędne. Nabywając świeże kawalerkę musimy myśleć perspektywicznie. Lokale ulokowane w centrum z reguły są bardzo kosztowne, poza tym mały rozmiar apartamentu może okazać siebie nie wystarczający.

Nawet jeśli nie myślimy o założeniu rodziny, bardziej praktyczna może okazać się lokata, w większy metraż, ponieważ wtedy w zależności od naszych preferencji,mamy możliwość lokal wynająć.

Trzeba też pomyśleć o ulokowaniach bardziej oddalonych od centrum, te okolice są ciche, a budyneczki tam powstałe mają więcej udogodnień typu: taras czy podziemny garaż. W dodatku opłaca się pomyśleć o rozłożeniu lokalu. Należy zadbać o to żeby takie pomieszczenia jak kuchnia czy salon były odpowiednio naświetlone. Dlatego dobrze będzie wyzyskać pod uwagę na którą stronę świata wysunięte jest mieszkanie. Następną konkretną materią jest selekcja adekwatnej kondygnacji.

Pamiętajmy, że kawalerki na parterze, parokrotnie są tanie a także posiadają mini ogródek, ale musimy w takich sytuacjach zainwestować w odpowiedni system zabezpieczający, ponieważ jesteśmy bardziej narażeni na wariant kradzieży..


: Domy i mieszkania Krzyki – tanio!

<< Poprzedni
Następny >>