Lingo24

Home

To menu | To search

Home › Jak pozbyć się napisów z elewacji?

Jak pozbyć się napisów z elewacji?

, 21:13 - Permalink

Graffiti jest nierozłącznym elementem teraźniejszych ośrodków miejskich. Rożnokolorowe obrazki rysowanemarkerem dokumentnie wpisały się w wielkomiejski pesjaż.

Ta technika ulicznaposiada osobnych oddanych lojalnych fanów aczkolwiek zdecydowanie duża ilość osób narzeka z przyczyny zniszczenia terenu publicznego. Przy tym gorszymsytuacją dla pokrzywodzonych okazują się być akty wandalizmu na własnych posesjach i nieruchomościach.
Niestety, sporo z nas ma każdego dnia łączność wyłącznie ze brzydkimi tekstami lub ilustracjami, wykonanymi przez wandali chcących zaznaczyć swoją obecność w określonym obszarze. Sporo z nas zastanawia się jak wyeliminować graffiti z witryn w mieścinie? Jednak niewielka ilość ludzi ma rozeznanie z tego, że graffiti tak w rzeczywistości szeroki termin ogarniający różnorodne rodzaje wyrazu artystycznego. Mogą to być swoiste napisy jednym słowem tak nazywane tagi, rysowane obrazy lub inne rodzaje wizualne, które są zazwyczaj logiczne problematycznie.

Obecnie coraz bardziej popularną formą graficiarską są murale robione na polecenie lub powstałe w wyniku obmyślonych akcji społecznych. Są takoż różnorakie wersje wykonywania graffiti, które można wykonywać samemu lub za asystą farb lub sprejów, a także robić za wspomżeniem przygotowanych wzorów. ten wariant sztuki nie raz i nie dwa nawiązuje do popkultury, zdarzeń historycznych lub komentuje obecne przypadki. Co jednak możemy poczynić w przypadku, w której mamy do czynieniaz absurdalnymi bohomazami stworzonymi na witrynach sklepowych wiatach i przystankach? Likwidacja graffiti nie należy do prostych czynności, jednak istnieje parę sposobów na to, żeby się go pozbyć. Na początek należy dowiedzieć się, że malunki wykonane markerem czy sprejem sprawiają stały ubytek na powierzchni szklanej, nie są więc tylko plamą, którą można wyczyścić lub zdrapać. Istnieją specjalistyczne farby oraz rozpuszczalniki, które zazwyczaj nie przynoszą efektów. Żeby nie uszkodzić powierzchni szyby trzeba ją odpowiednio przygotować i użyć wysokiej klasie pasty polerskiej. Dlatego najlepiej nie podejmować się uwuania graffiti na swoją rękę. Specjaliści przeważnie dokonują tego procesu w trzech fragmentachodcinkach. Na zapoczątkowania szło będzie poddane szlifowaniu z podporą specjalistycznego narzędzia – tym sposobem wyelimnowane jest uszkodzenie wywołane przez marker. Kolejnym etapem zostaje wygładzanie powierzchni , a końcowym jej dobra konserwacja. Likwidacja efektów wandalizmu to wyzwanie, a brzydkie napisy wyrastają jak grzyby po deszczu.

Dlatego ciągle opracowuje się nowe techniki czyszczenia szklanych powierzchni..