Lingo24

Home

To menu | To search

Home › Ceny nieruchomości we Wrocławiu idą w górę

Ceny nieruchomości we Wrocławiu idą w górę

, 08:09 - Permalink

Na okresie ostatnich niewielu lat, stan na rynku nieruchomości we Wrocławiu całkowicie się zmieniła. Jeszcze mniej więcej pięć lat temu mogliśmy kupić świeże apartamenty w tym mieście za całkiem przyzwoitą cenę. Niestety, teraz ceny nowych nieruchomości we Wrocławiu są zbliżone do tych, które na przykład obowiązują w stolicy Polski lub na północy. Dlaczego tak się dzieje? Na to zagadnienie próbujemy odpowiedzieć w niniejszym tekście!

Powodem wzmożonego ruchu na dolnośląskim rynku nieruchomości, którego wynikiem jest powstawanie nowych nieruchomości, jest na ogół spora migracja do stolicy Dolnego Śląska. Dobra sytuacja ekonomiczna tego regionu, a także stale poprawiające się warunki pracownicze, przywabiają so siebie rzeszę osób którzy pragną poprawić poziom swojego bytowania. Sporym rozwojem cechuje się dziedzina informatyczna i to właśnie Ci fachowcy są tutaj najbardziej potrzebni. Efektem nawału nowych mieszkańców mieściny jest bardzo duży popyt na nieruchomości mieszkalne. z tego powodu deweloperzy decydują się ulokowanie inwestycji na terenie całego Wrocławia.

Dużą powodzeniem cieszą się Krzyki czy Grabiszyn. Jednakże znajdują się klienci drogich nieruchomości, nawet na obrzeżach takich jak Nowe Żerniki.

Drugim powodem, który przesądza o natężonym ruchu mieszkaniowym, jest napływ młodych ludzi do Wrocławia.

Dzieje się tak poprzez konkurencyjność uniwersytetów, które przyciągają do się uczniów nawet z odległych końców Polski. W związku z tym właściciele nieruchomości mają możliwość pozwolić sobie na narzucanie dużych miesięcznych opłat. Szacuje się, że przeciętny koszt wynajmowania jednoosobowego pokoju wynosi około 800 złotych za miesiąc..
Autor: http://www.profitdevelopment.com.pl/sprzedaz-nowych-mieszkan-wroclaw Gdzie kupić mieszkanie we Wrocławiu?

Zobacz:
Konto i transakcje w instytucji finansowej
Dieta kształtuje budowę ciała
Wybierz najkorzystniejsze Szybkie pożyczki chwilówki
Dbaj o elewację wykonaną z kamienia
Temat miesiąca: jak szybko schudnąć